XX tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“

Tris mėnesius trunkantis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambės jau 20-ąjį kartą. Festivalis, garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, jau seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Gerokai išsiplėtė ir festivalio veiklos, kurios apima net penkias kryptis: muziką, dailę, literatūrą, kiną ir fotografiją bei švietėjiškąją.

Festivalio metu į Druskininkus pakviesti muzikai, atlikėjai, genijaus kūrybos tyrinėtojai iš Lietuvos ir užsienio šalių gilinsis į M. K. Čiurlionio palikimą, jo muzikos ir dailės paslaptis, ieškos naujų sąsajų su kitų laikmečių ir kūrėjų darbais, lankysis su M.K.Čiurlionio ir jo šeimos gyvenimu susijusiose vietovėse. M. K.namų sodelyje bus rengiami pašnekesiai su žinomais kūrėjais, kaip tai darė Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė. Švendubrėje, prie Kastuko ąžuolo, vyks išskirtinis renginys – vakaro impresija su profesionaliais atlikėjais ir specialia programa.

Festivalio metu žiūrovams bus pristatyti profesionalaus meno atlikėjų koncertai ir programos, sakralinės muzikos valandos, tarptautinis chorinės muzikos festivalis „De Profundis“, parodos, literatūriniai skaitymai, tapybos ir fotografijos konkursai.

Bus rengiamos mokslinės konferencijos, paskaitų ciklai, kūrybinės stovyklos jaunimui, meistriškumo pamokos, ekskursijos, ekspedicijos ir kt. Bus surengti du tapybos konkursai: „Spalvotais Čiurlionio takais" ir tarptautinis konkursas "Čiurlionio krašto spalvos". Vyks asociatyvios fotografijos konkursas.

Praėjusiais metais pirmąkart startavusi kino filmų, vienaip ar kitaip sietinų su menininkais ir kūryba, platforma pritraukė nemažai gero kino gurmanų, tad bus plečiama ir šįmet.

Į festivalį atvyks apie pusantro šimto ir daugiau profesionalių atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio, pasirodymus rengs tarptautinio M.K.Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursų laureatai ir kiti garsūs atlikėjai. Kompozitorių, rašytojų, poetų kūrybos vakaruose bus pristatomi premjeriniai kūriniai.

Druskininkų festivalyje kasmet apsilanko iki 15–17 tūkst. klausytojų ir žiūrovų. Beveik visi renginiai nemokami.

Programa bus pildoma.

Renginys skirtas:  dzieci , nastolatki , dorośli ludzie , seniorzy
czerwca 09 18:00
Trwanie 105 d.
Dzielić