„Protėvių takais. NAUJOKYNĖ“ – tekstilės darbų ir fotografijų paroda

Parodos atidarymas bei susitikimas su autorėmis – liepos 8 d. 17:00 val.
Paroda eksponuojama iki liepos 30 d.

Tai bendra trijų menininkių tekstilės darbų ir fotografijų paroda, kuri gimė spontaniškai ir natūraliai. 2014-aisiais prasidėjo šešis metus trukęs kūrybinis bendradarbiavimas Šakių rajone, Valakbūdyje (bažnytkaimis, vos keli kilometrai nuo Karaliaučiaus srities). Autentiška XIX a. Laimos ir Irenos prosenelių sodyba, paveldėta iš senelių Petrės ir Prano Naujokaičių (iš čia suvalkietiškas sodybos pavadinimas Naujokynė), praeitį liudijantys fragmentai, nuostabi gamta tapo įkvėpimo šaltiniu kūrybai. Editos užfiksuoti kadrai tapo Irenos ir Laimos kūrybos impulsu vaizdų unikaliai interpretacijai tekstilėje. Ši paroda pirmą kartą buvo eksponuota Zanavykų muziejuje 2020 metais.

Seserys Laima Kantakevičienė (1962 m., Vilniaus rajonas) ir Irena Seniūnienė (1958 m., Vilniaus rajonas) studijavo VVPI, įgijo chemijos-taikomųjų darbų specialybę ir dirba pedagoginį darbą. Jas domina įvairios rankdarbių technikos, jų tarpusavio derinimo meniniai ieškojimai. Tobulinasi ne tik pačios, bet ir veda seminarus, edukacinius renginius, patirtimi dalinasi su moksleiviais, pedagogais, draugais ir bendraminčiais, eksponuoja autorines parodas tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Sesės daug metų dalyvavo skiautinių klubo „Urtė“, vilnos vėlimo „Vilniaus vilnelės“ klubų veikloje ir bendrose parodose. Jų darbus galima pamatyti tautodailininkų parodose (Laima LTS narė nuo 1991 m.).

Edita Meškonienė (1964 m., Trakai). Studijavo ekonomiką, vėliau – tarptautinį verslą. Ekonomikos ir finansų srityje dirbo iki 2017 m. Po to mokėsi fotografijos. Šiuo metu dirba kaip laisvai samdoma fotografė ir gidė bei kelionių vadovė. LTS narė. Nuo paauglystės domėjosi menu, istorija, mėgo rankdarbius, nuolat fotografavo, dalyvavo parodose.
 

Renginys skirtas:  dzieci , nastolatki , dorośli ludzie , seniorzy