Ansamblio “ORGAVOCE” koncertas | Festivalis "Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu"

RUGPJŪČIO 20 d.
19.30 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

ANSAMBLIS “ORGAVOCE”

Ansamblis “OrgaVoce” susikūrė 2020 metų gegužę. Sopranas Laura Bachetti (Italija), mecosopranas Helen Ispirian (Vokietija/Armėnija) ir vargonininkė Karolina Juodelytė (Lietuva) specializuojasi senojoje ir naujojoje muzikoje. Jų nuolatinė partnerė – kompozitorė Ruth Alon (Izraelis), kurianti specialiai šiam ansambliui.

Koncerto programa „Changing Stereotypes I“ orientuota į moterų kompozitorių kūrinius. Šiandien moterys gali būti kuo tik nori – poetės, dirigentės, kompozitorės, pastorės, fizikės. Anksčiau tai nebuvo savaime suprantama, su ribota moterų padėtimi kartais susiduriama ir šiuolaikiniame pasaulyje. Moterys iki XX a. Europoje koncertavo tik išimtiniais atvejais, dar rečiau galėjo pasireikšti kaip kompozitorės. Todėl yra išlikę nedaug senosios muzikos pavyzdžių arba kūriniai, kuriuos kūrė moterys kompozitorės, dar nėra pakankamai žinomi.

Šios programos pagrindinė mintis – muzika kaip jungiantis elementas tarp  kultūrų, epochų ir lyčių lygybės. Programoje skambės italų kompozitorės Lucretia Orsina Vizzana ir Chiara Margarita Cozzalani muzika (renesansas ir ankstyvasis barokas). Taip pat šiuolaikinės kompozitorės Ruth Alon kūryba. Šalia jų bus atliekami ir geriau žinomų kompozitorių – J. S. Bacho, G. F. Händelio ir kitų autorių kūriniai. 

____________________________________________________________________

Organizatoriai Druskininkų savivaldybė ir Druskininkų kultūros centras
Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas, viešinamas

 

 

Renginys skirtas:  nastolatki , dorośli ludzie , seniorzy