Leipalingio dvaro festivalis 2022

Leipalingio dvaro festivalis yra unikalus, Druskininkų savivaldybėje puoselėjantis ir aktualizuojantis kultūros paveldo objektą – vienintelį savivaldybėje esantį dvarą ir dvaro kultūrą. Festivalio užuomazgos atsirado restauruojant XIX a. Leipalingio dvaro priestatą ir išsivystė į senosios kultūros puoselėjimo renginių ciklą. 

Leipalingio miestelyje vyravusi dvaro kultūra siekia XVI a. Sapiegų viešpatavimą ir klesti iki pat XX a. pradžios. Trečiajame Leipalingio dvaro festivalyje XVI–XVIII a. vyravusią kultūrą bus siekiama atskleisti per muziką, teatro elementus, koklių istoriją ir siuvinėjimą.

Festivalio programoje:

Rugpjūčio mėn.

Senosios muzikos koncertas – muzikinė programa “Vasaros nakties barkarolė” Leipalingio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Programoje skambės baroko – postmoderno mažų formų muzikos kūriniai. 

Rugsėjo mėnesį:

Paskaita apie XVI -XVIII a. koklius  „Koklių istorija" su edukaciniu užsiėmimu visai šeimai Leipalingio dvare. 

Interaktyvus muzikinis spektaklis, sukurtas basso ostinato muzikinės linijos pagrindu ir tiesiogiai įtraukiantis publiką į baroko epochos istorinę tikrovę: rūmų aplinką, sumaniai išnaudojamą režisieriaus bei scenografo Adrian Schvarzstein bei autentišką garsą ir judesį, kuriuos sukuria senosios muzikos ir šokio profesionalai „Camerata dei folli“. 

Siuvinėjimo paroda ir kūrybinės dirbtuvės. Kadangi Lietuvoje siuvinėjimo parodų apskritai nėra, arba jos yra itin retos, o siuvinėjimas neatsiejamas nuo dvaro kultūros, visų amžiaus grupių žiūrovai galės susipažinti su šia technika Lietuvoje kuriančiomis profesionaliomis menininkėmis ir jų kūriniais. Bendruomenė rinks jiems labiausiai patikusį kūrinį ir jo autorę apdovanos stilizuota sidabrine adata, juvelyro sukurta šiam festivaliui. Siuvinėjimo parodą lydės kūrybinės dirbtuvės, kuriose galės dalyvauti įvairaus amžiaus dalyviai, dirbtuvėse sukurtus darbus vėliau eksponuosime Leipalingio dvaro erdvėse. 

Spalio mėn. Siuvinėjimo parodos Paežerių dvare ir Zyplių dvare. 

Lapkričio mėn. Siuvinėjimo paroda Veisiejuose.

Programa bus pildoma.

Renginys skirtas:  Дети , Подростки , bзрослые люди , Пожилые люди
августа 14 18:00
Продолжительность 105 д.
Поделиться