LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS ir solistas Džeraldas Bidva (smuikas) | Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS ir solistas Džeraldas Bidva (smuikas)

Liepos 31 d. 19.30 val.
Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

Programoje:
M.K.Čiurlionis– Trys preliudai
W.A.Mozart – Sinfonia Concertante
A.Vivaldi– Pavasaris ir Vasara („Metų laikai)
____________________________________________________________________________

1960 m. profesoriaus Sauliaus Sondeckio įkurtas LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS (LKO), pradėjęs šešiasdešimtą gyvavimo sezoną, yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų mūsų šalies muzikantų kolektyvų. Jau dvylika metų LKO meno vadovu ir dirigentu yra žymus smuikininkas virtuozas Sergejus Krylovas.
Šiandien orkestro – Lietuvos atlikimo meno ambasadoriaus – gastrolių maršrutuose užfiksuotos beveik visos Europos šalys, Šiaurės ir Pietų Amerika, Pietų Afrikos Respublika, Japonija, Kinija, Australija, Islandija; tokios scenos kaip Berlyno filharmonijos ir Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“ ir Romos „Santa Cecilia“, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir Leipcigo „Gewandhaus“, Paryžiaus „Salle Pleyel“, „Salle Gaveau“ ir kt. LKO bendradarbiavo su Mstislavu Rostropovičiumi, Gidonu Kremeriu, Jurijumi Bašmetu, David Geringu ir kitais iškiliais menininkais. Gilų pėdsaką jo biografijoje paliko didysis muzikas ir humanistas lordas Yehudi Menuhinas.

DŽERALDAS BIDVA

„Daugiafunkcionalus, virtuoziškas, turintis subtilų koloritą, gebantis tuo pat metu ne tik soluoti, bet ir vesti orkestrą bei girdėti ansamblį, puikus koncertmeisteris, su kuriuo orkestras jaučia vienas kito petį ir alsavimą“, – tokiais žodžiais apibūdinamas Džeraldas Bidva, jau ne vieną dešimtmetį lyderiaujantis orkestrui Kremerata Baltica bei Lietuvos kamerinio orkestrui. Su orkestrais dalyvauta gausybėje pasirodymų garsiausiose pasaulio salėse bei festivaliuose.

Nacionalines M.K. Čiurlionio menų mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Paryžiaus konservatorijos absolventas Džeraldas Bidva yra kviečiamas kaip solistas ir lyderis pasirodyti įvairiuose kameriniuose ansambliuose į prestižinius festivalius Zalcburge, Lokenhauze (Austrija), Gštade ir „Les muséiques“ Bazelyje (Šveicarija), Risoro kamerinės muzikos festivalyje (Norvegija), Kronberge (Vokietija) bei kt. Su orkestrais yra įrašęs daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių, sulaukusių puikių įvertinimų visame pasaulyje.

Šiuo metu Džeraldas Bidva groja Antonio Stradivari, Cremona 1734 (Baron Feilitzsch, Heermann) smuiku.

Renginys skirtas:  paaugliams , suaugusiems , senjorams