59 Fortepijoninė vasara | Pianistė Elžbieta Liepa Dvarionaitė

„59-oji Fortepijoninės muzikos vasara” – paties kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio sukurtą muzikos dalinimosi tradiciją puoselėjantis fortepijoninės muzikos festivalis – vėl kviečia sugrįžti į obelų sodą!

Kaip ir kasmet, nuo Joninių iki rugsėjo, kiekvienos savaitės trečiadienį ir šeštadienį į Čiurlionio namų-muziejaus Druskininkuose obelų sodą klausytojus kvies ir savo naujausius kūrybinius ieškojimus pristatys visų kartų žymiausi Lietuvos pianistai. Viena jų – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, pianistė ELŽBIETA LIEPA DVARIONAITĖ.

Programa:

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)
Lopšinė G-dur, VL 242
Preliudas d-moll, VL 256
„Oi, giria giria“, VL 276
„Vai, močiute“, VL 277

Wolfgang Amadeus MOZART (1756–1791)
Sonata Nr. 13 B-dur, K 333
Allegro
Andante cantabile
Allegretto grazioso

Frédéric CHOPIN (1810–1849)
Mazurkos op. 17 Iš Preliudų op. 28:
8. Molto agitato
9. Largo
10. Molto allegro
11. Vivace
12. Presto
13. Lento
14. Allegro

Marc-André HAMELIN (*1961)
Etiudas Nr. 8 „Girių karalius“

 

BILIETUS po 3 ir 5 eurus galima įsigyti prieš koncertą Čiurlionio namuose-muziejuje, Čiurlionio g. 35, Druskininkuose.
 

ELŽBIETA LIEPA DVARIONAITĖ mokėsi Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje V.Kirvelytės, vėliau A.Šikšniūtės fortepijono klasėje. Ji yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. 2024 m. pianistė buvo apdovanota II-ąja premija Bechstein-Bruckner konkurse Lince (Austrijoje), kuriame varžėsi visų Austrijos atlikimo menų universitetų geriausiais nominuotieji pianistai. 2022 m. jai buvo įteikta I-oji premija tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų konkurse Vilniuje, o 2023 m. ji iškovojo II-ąją premiją tarptautiniame pianistų konkurse „Piano Neuchâtel - Val de Travers“ Šveicarijoje. 2024 m. vykusiame prestižiniame tarptautiniame pianistų konkurse „Europäischer Klavier Wettbewerb Bremen“ Elžbieta tapo pusfinalininke. Taip pat ji laimėjo I-ąsias premijas F.Chopin’o konkurse „Chopin dla najmlodszych“ (2013, Antonine, Lenkijoje), Tarptautiniame pianistų konkurse Rygoje (2013) „Virtuosi per musica di pianoforte“ (2016, Usti nad Labem, Čekijoje), buvo įvertinta Grand Prix respublikiniame VIII J.S.Bacho jaunųjų pianistų konkurse Vilniuje (2016), o 2019 m. iškovojo I- ąsias premijas respublikiniame konkurse Vilniuje „Lisztofonija“ ir „Ville de Gagny“ (Prancūzijoje), pastarajame jai buvo įteikti ir du spec. prizai už geriausią J.S.Bacho atlikimą ir už meistriškumą. E.L.Dvarionaitė koncertavo su kone visais Lietuvos, taip pat Rygos, Talino, Čekijos „Virtuosi Brunensis“, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos simfoniniu, bei LMTA simfoniniu orkestrais. Tobulinosi Y. Bronfmano, P. Geniušo, R. Plano, D.Bashkirovo, N.Serioginos, P. Nersessiano ir kitų meistriškumo pamokose. 2018 m. atlikėjai Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė Mažąjį Šv. Kristoforą už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą.
Šiuo metu Elžbieta studijuoja Vienos muzikos ir teatro universitete, profesorės Anos Malikovos fortepijono klasėje. Pianistė reguliariai pasirodo Lietuvos ir užsienio scenose tiek kaip solistė, tiek kaip kamerinės muzikos atlikėja.

„59 Fortepijoninės muzikos vasara” 2024.06.02 – 2024.08.28

Rengėjai:
VšĮ Impetus musicus
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

Partneriai:
Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija
Šiaulių S. Sondeckio muzikos gimnazija
Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija
Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla
Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorija

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų miesto savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Renginys skirtas:  vaikams , paaugliams , suaugusiems , senjorams
Renginys vyko:
2024 liepos 13
Trukmė 1 val.
Atlikėjai
Dalintis su draugais