59 Fortepijoninė vasara | Pianistas Robertas Lozinskis

„59-oji Fortepijoninės muzikos vasara” – paties kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio sukurtą muzikos dalinimosi tradiciją puoselėjantis fortepijoninės muzikos festivalis – vėl kviečia sugrįžti į obelų sodą!

Kaip ir kasmet, nuo Joninių iki rugsėjo, kiekvienos savaitės trečiadienį ir šeštadienį į Čiurlionio namų-muziejaus Druskininkuose obelų sodą klausytojus kvies ir savo naujausius kūrybinius ieškojimus pristatys visų kartų žymiausi Lietuvos pianistai. Šįkart – vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų ROBERTAS LOZINSKIS.

Programa:

Ludwig van BEETHOVEN (1770–1827)
Sonata Nr. 23 op. 57, f-moll („Appassionata“)
Allegro assai
Andante con moto
Allegro ma non troppo - Presto

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)
„Mažoji sonata“:
VL 269
VL 271
VL 270
VL 271a

Tigran HAMASYAN (*1987)
Three Piano Pieces (2018):
II. Markos and Markos

Nikolai KAPUSTIN (1937–2020)
Concert Etudes in Jazz, op. 40:
I. Prelude
II. Reverie
III. Toccatina
V. Raillery
VIII. Finale

 

BILIETUS po 3 ir 5 eurus galima įsigyti prieš koncertą Čiurlionio namuose-muziejuje, Čiurlionio g. 35, Druskininkuose.
 

ROBERTAS LOZINSKIS yra vienas ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų. 2015 m., VII tarptautiniame M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse Vilniuje, jis laimėjo I-ąją premiją, publikos simpatijų prizą bei specialųjį prizą už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimą. Tais pačiais metais Robertas nugalėjo Sheepdrove konkurse Anglijoje. Robertas nuolat koncertuoja kaip solistas, yra grojęs su pasaulinio lygio orkestrais, tarp kurių Lietuvos nacionalinis simfoninis, Karališkasis Škotijos nacionalinis, Klaipėdos kamerinis, Kauno simfoninis bei kiti orkestrai. Pianistas ypatingai daug dėmesio skiria kamerinei muzikai, rengia solo rečitalius, mėgsta įvairių stilių muziką bei užsiima pedagogine veikla – yra vienas iš Nacionalinės moksleivių akademijos muzikos sekcijos vadovų. 2016 m. kartu su klarnetininku Žilvinu Brazausku ir violončelininke Natania Hoffman įkūrė „Trio Agora“ su kuriuo aktyviai koncertuoja žymiausiose Europos salėse bei festivaliuose, tarp kurių – Berlyno filharmonija bei Konzerthaus, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern Vokietijoje, ENSEMS Festival Ispanijoje, Budapest Music Center Vengrijoje, L’Auditorium del Parco Italijoje, Queen Elisabeth Music Chapel Belgijoje, Schiermonnikoog Festival Nyderlanduose. Ansamblis jau yra įrašęs 3 albumus: Youth (2017), Connecting Identities (2020) ir Hotel Tango (2023).
Robertas yra fortepijoninės muzikos festivalio bei meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest“ įkūrėjas bei meno vadovas. Tai renginys, į Lietuvą pritraukiantis aukščiausio meistriškumo pianistus iš viso pasaulio. Festivalio metu vyksta individualios jaunųjų pianistų pamokos su pasaulyje žymiais pedagogais, o taip pat festivalio dalyvių koncertai ir įvairios paskaitos bei seminarai. Nuo 2018 m. renginys vyksta kasmet bei kaskart susilaukia didžiulio pasisekimo ir puikių atsiliepimų iš dalyvių bei klausytojų. 2022 m. festivalis buvo įtrauktas į Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinės programą.
Robertas gimė 1991 m. Kaune. 2010 m. baigė Juozo Naujalio muzikos gimnaziją, kur mokėsi mokytojos-ekspertės Birutės Kumpikienės klasėje. Vėliau baigė bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, studijavo pas prof. Zbignevą Ibelgauptą. 2012–2013 m. mokėsi Berlyno menų universitete pas prof. Eleną Lapitskają. 2016 m. baigė magistro studijas Karališkojoje Škotijos konservatorijoje pas prof. Fali Pavri. 2018–2022 m. Robertas studijavo Berlyno „Hanns Eisler“ aukštojoje muzikos mokykloje, kur įgijo dar du muzikos magistro laipsnius: prof. Kirill Gerstein klasėje (solo) bei prof. Eberhard Feltz bei prof. Martin Spangenberg klasėse (kamerinio ansamblio).

„59 Fortepijoninės muzikos vasara” 2024.06.02 – 2024.08.28

Rengėjai:
VšĮ Impetus musicus
M. K. Čiurlionio namai-muziejus

Partneriai:
Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija
Šiaulių S. Sondeckio muzikos gimnazija
Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija
Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla
Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorija

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Druskininkų miesto savivaldybė
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Renginys skirtas:  vaikams , paaugliams , suaugusiems , senjorams
Renginys vyko:
2024 liepos 17
Trukmė 2 val.
Atlikėjai
Dalintis su draugais