Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu | Festivalio uždarymo vakaras „Sapnas“
Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata solaris“
Solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Dirigentas Vilhelmas Čepinskis
PROGRAMOJE:
J. Haydn. Koncertas violončelei ir orkestrui C-dur
V. Čepinskis. Somnium violončelei ir orkestrui
M. K. Čiurlionis. Styginių kvartetas C-moll (V. Čepinskio autorinė versija styginių orkestrui)
Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata solaris“ įkurtas 1989 m. Chronologiškai tai trečias Lietuvoje orkestras po Lietuvos kamerinio (1960 m.) ir Kauno kamerinio (1970 m.) orkestrų. Orkestras gimė Jono Lamausko iniciatyva, pertvarkius buvusį Šiaulių liaudies simfoninį orkestrą, kuris pokario Lietuvoje 1958 m. buvo įkurtas pedagogo, kompozitoriaus Liudo Andriulio. Orkestras bendradarbiauja su Lietuvos chorais, lietuvių ir užsienio iškiliais solistais. Glaudūs ryšiai orkestrą sieja ir su Vokietijos menininkais: pasaulinio masto violončelininku D. Geringu, pianiste I. Gabbe, pianistu ir dirigentu L. Dorfmanu. Orkestro repertuare vyrauja baroko, klasicizmo ir romantizmo epochų kūriniai. Nevengiama ir naujausiųjų laikų muzikos – nuo A. Piazzollos iki A. Piarto. Orkestras pirmasis atliko šiauliečių A. Bružo, J. Kebliko kūrinius. Orkestras neretai pasirodo kartu su Šiaulių bigbendu, tuo būdu sudarydami vienintelį Lietuvoje simfodžiazo orkestrą!
Nuo 2019 m. ir iki šiol Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas – garsus smuikininkas Vilhelmas Čepinskis. 2021 m. liepą Šiaulių kamerinis orkestras jo iniciatyva pakeitė savo pavadinimą į „Camerata Solaris“. Orkestro vadovo asistentė – Jūratė Stakvilevičienė.
Vilhelmas Čepinskis gimė Kaune, operos dainininkės Kristinos Čepinskienės ir smuikininko dirigento Stanislavo Čepinskio šeimoje. Tėvų namuose nuolat skambėjo muzika, todėl sūnaus profesijos pasirinkimas nebuvo atsitiktinumas – jis savo gyvenimą susiejo su muzika. Koncertuoti pradėjo dar būdamas septynerių metų – 1984-aisiais grojo Kauno filharmonijoje, 1987 m. pirmą kartą griežė su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. 1991 m. smuiko virtuozas Ispanijos karalienės buvo apdovanotas „Kartu už taiką“ medaliu už meno sklaidą Europoje. 1994–1997 m. studijavo Juilliard muzikos akademijoje Niujorke. 1998 m. buvo išrinktas įsimintiniausiu Kauno miesto menininku. Solinius koncertus bei koncertus su orkestru grojo visoje Europoje, Dominikos Respublikoje, JAV. 2003 m. buvo garbingai apdovanotas Riterio kryžiumi „Už nuopelnus Lietuvai“. 2004 m. subūrė trylikos styginių instrumentų kamerinį orkestrą „Camerata Klaipėda“, kuriame grojo jauni, talentingi muzikantai iš visos Lietuvos.
Smuikininkas yra įrašęs 16 kompaktinių plokštelių, kurios liudija sukauptą klasikinį smuiko muzikos repertuarą. Vilhelmas yra įtrauktas į geriausių pasaulio smuikininkų 50-uką.
Renginys nemokamas.
Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas, viešinamas.
Organizatorius: Druskininkų kultūros centras
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Druskininkų savivaldybė
Festivalio sumanytojas: Lietuvos muzikų rėmimo fondas
2024 rugsėjo 22