Deivido Jotaučio keramikos paroda „Praeities atspindžiai“

Deividas Jotautis – ir darbų ciklas „Praeities atspindžiai“, įkvėptas apsilankymų Lietuvos nacionalinio muziejaus etninės kultūros fonduose. Kūryboje daugiausia naudoja lietuviškas tradicines žaliavas: rudos, geltonos spalvos molį, šamotinį molį, įvairiaspalvę angobą, glazūrą. Nevengia paeksperimentuoti ir su atvežtinėmis baltos bei juodos molio masėmis. Gilinasi į senovinės puodininkystės amatą, dirbinių gamyboje naudoja įvairias technikas. Remdamasis įvairiais šaltiniais, lankydamasis muziejų fonduose analizuoju senovinių buities indų ornamentiką, dekoravimo būdus, formas ir stengiasi juose ieškoti ne tik žinių, bet ir įkvėpimo.
Savo parodos darbuose autorius stengėsi atkurti pamatytų senovinių indų formas, dydį, tačiau dekoruoti norėjosi gausiau, atskleidžiant visą ornamentavimo grožį. Tikime, kad parodos lankytojai darbuose ne tik naujai atras tradicinių biutinių keramikos dirbinių grožį, bet ir pageidaus tokius turėti savo namuose bei naudoti pagal paskirtį.

2013 metais Deivido Jotaučio kuriamiems tradiciniams keramikos namų apyvokos indams suteiktas tautinio paveldo produktų sertifikatas. KVIEČIAME!

Paroda veiks iki gruodžio 23 d.

Renginys skirtas:  vaikams , paaugliams , suaugusiems , senjorams