LEONORO VYTAUTO IR AIDO STRIOGŲ PARODA „BĖGA GYVENIMAS BĖGA...“

Parodos atidarymas gegužės 14 d. 18 val. V. K. Jonyno galerijoje (Turistų g. 9, Druskininkai).

Leonoras Vytautas Strioga gimė Medžiočių kaime, Ukmergės apskrityje. Studijavo valstybiniame dailės institute (dabartinėje Vilniaus dailės akademijoje) skulptūrą. Studijas tęsė Ilja Repino dailės institute, Sankt Peterburge. Ideologiniuose gniaužtuose laikoma to meto kūryba skatino autorių ieškoti laisvesnių jos išraiškos formų. Asmeninio stiliaus paieškos vedė autorių per įvairius to meto laikotarpiams būdingus stilius: nuo neoklasicizmo interpretacijų iki mėginimo taikyti kubizmo formos traktavimo principus. Bet daugybėje stilių autorius nepametė savojo individualumo, o mes jį pažįstame, kaip lyrišką kūrėją, kurio kūrybos ištakos glūdi poezijos ketureiliuose, dangaus ir žemės dualizme, kartais alegoriškame gamtos ir žmogaus santykyje. Nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio Leonoras Vytautas Strioga dalyvauja grupinėse parodose, rengia personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje. 2001 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. 

Aidas Strioga, savo talentų gerbėjų dažnai vadinamas akmenų užkalbėtoju, nuo paauglystės dirbo tėvo Leono pameistriu, kalinėjo akmenį. Vėliau savo rankomis įgyvendino kūrybines tėvo idėjas, kuriant skulptūras iš metalo. Aidas mokėsi dabartinėje Kauno Antano Martinaičio dailės mokykloje. Būdamas jautrus jį supančiai gamtai ir kuriančiai tėvo aplinkai nuo ankstyvo amžiaus jautė polinkį kūrybai. Tačiau individualaus kelio paieškos vedė per įvairius meninių sričių eksperimentus, kol atvedė iki to, kas yra pirmapradiška – akmens. 

Skulptorių tėvo ir sūnaus paroda simboliniu pavadinimu „Bėga gyvenimas bėga...“ – tai jų kūrybos dialogas. Kaip gamtoje medis dera su akmeniu, taip ir Leonoro Vytauto „medinukus“ pratęsia bei papildo Aido „prakalbinti“ akmenys. Menininkai nelieka abejingi ir pastarųjų metų įvykiams – paguodos, nusiraminimo ieško maldoje, gamtoje ir kūryboje. Abu skulptorius vienijantis simbolis – angelas, kurio buvimą šalia gali pajusti tik tyros sielos žmogus. Leonoro Vytauto ir Aido bendra kūrybos paroda kviečia lankytoją bent akimirką nustoti skubėjus, atsigręžti į gamtą ir joje paieškoti savo išgyvenimo atspindžių.

Renginys skirtas:  vaikams , paaugliams , suaugusiems , senjorams
Trukmė 96 d.
Vietos tipas Meno erdvės
Svetainė www.ciurlionis.lt
Facebook Nuoroda
Dalintis su draugais