Fortepijoninis trio META | Festivalis "Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu

LIEPOS 30 d.
19.30 val. Druskininkų miesto muziejuje

Fortepijoninis trio META

Marija Pranskutė (smuikas) |Deividas Dumčius (violončelė) | Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas)

________________________________________________________________

Ansamblio nariai studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, į trio susibūrė 2018 metais. Tais pačiais metais ansamblis laimėjo pirmąją vietą XVIII tarptautiniame Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse Vilniuje. 2019 m. trio „Meta“ atstovavo šaliai tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje „Harmos“ Portugalijoje bei dalyvavo tarptautiniuose meistriškumo kursuose „International Summer Academy (ISA)“ Austrijoje, kurių metu buvo apdovanoti publikos simpatijų prizu. 2020 m. fortepijoninis trio debiutavo Vokietijoje, „Tangobrücke“ koncertų salėje, koncertavo festivaliuose „Užutrakio vakarai“ bei „Permainų muzika“. 

Trio apdovanotas GRAND PRIX prizu 5-ame Vilniaus tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse „Premio Scarlatti“, o 2021 m. pelnė GRAND PRIX XXI tarptautiniame festivalyje-konkurse „Muzika be sienų“.

Jauni ir entuziastingi muzikantai, sukaupę plačią patirtį kaip kamerinės muzikos atlikėjai, koncertavę ne tik Lietuvos ir daugelyje užsienio scenų, muzikuojantys ansamblyje klausytoją užburia muzikos „poetika“ ir lengvumu. Trio „Meta“ aukštai vertinami muzikos kritikų dėl savo ypatingos darnos ir gilaus skambesio.

Festivalio klausytojams Trio pristatys įvairiapusę, skirtingų laikotarpių ir nuotaikų programą, apjungiančią tris skirtingas kultūras. Kontrastingus Malcio sąskambius keis ilgos, plačios Brahmso melodijos, o Piazzollos ritmai „užkabins“ nuo pirmųjų garsų “.

PROGRAMA

M. K. Čiurlionis. Trys preliudai (ar. N. Galiamovos)
A. Malcys. Erškėčių akys
J. Brahms. Fortepijoninis trio Nr. 3c-moll, op.101 I. Allegro energico; II. Presto non assai; III. Andante grazioso; IV. Allegro molto
F. Say. Space jump
A. Piazzolla. Keturi metų laikai iš Buenos Aires: I. Pavasaris; II. Vasara; III. Ruduo; IV. Žiema

Renginys mokamas, dėl bilietų įsigijimo skambinti tel. (8-313 53 122). .______________________________________________________________________________

Organizatorius Druskininkų savivaldybė
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Renginio metu bus filmuojama, fotografuojama, viešinama.

Renginys skirtas:  paaugliams , suaugusiems , senjorams