Čiurlionio kvartetas ir solistė Aistė Pilibavičiūtė

Čiurliono kvartetas: Jonas Tankevičius(I smuikas) |Darius Dikšaitis (II smuikas) | Gediminas Dačinskas(altas) | Elena Daunytė (violončelė)

Susibūręs 1968 metais, 2018-aisiais atšventęs 50-metį, Čiurlionio kvartetas tebegarsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas. 1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš Lietuvos menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Nacionalinė kultūros ir meno premija. 

Kvartetas griežė monografinius Wolfgango Amadeus Mozarto, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Franzo Schuberto, Roberto Schumanno, Lotynų Amerikos kompozitorių koncertus, teatralizuotus koncertus visai šeimai. Minint Mykolo Kleopo Oginskio gimimo 250-ąsias metines, kvartetas su specialia programa koncertavo Lietuvoje ir Italijoje. Lietuvos scenose kvartetas inicijuoja originalius klasikos ir džiazo projektus, dalyvauja plataus žanrinio konteksto koncertuose („e/q, elektronika kvartetui“, „Siaubinga muzika“, „Greiti ir įsiutę“), programose su tarptautiniu Tanios Naranjo ir Minnos Weurlander duetu.

Svarbi kolektyvo misija – garsinti M. K. Čiurlionio vardą: per visus 2011-uosius metus, skirtus kūrėjo mirties 100-osioms metinėms, kvartetas pagrojo 100 koncertų įvairiose Lietuvos ir užsienio scenose, kompozitoriaus kūrinius nuolat atlieka ir Lietuvoje, ir užsienyje. 

2018 m. kovą nuo pat įsikūrimo griežęs ilgametis kvarteto violončelininkas Saulius Lipčius savo pultą užleido į Lietuvą iš Austrijos sugrįžusiam Glebui Pyšniakui. Praėjusiais metais vietoj G. Pyšniako į kvartetą įsiliejo jauna talentinga violončelininkė Elena Daunytė. 

Tituluotasis M. K. Čiurlionio kvartetas kartu su jauna, sėkmingai į operos ir kamerines scenas įsiveržusia soliste Aiste Pilibavičiūte jubiliejiniam festivaliui „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ specialiai parengė melodingos muzikos programą. Jauna, sėkmingai į operos ir kamerines scenas įsiveržusi solistė tobulai papildo programą.

______________________________________________________________________

PROGRAMA

F. Menselssohn. Kvartetas Nr. 6 
B. Dvarionas. „Žvaigždutė
M. K. Čiurlionis. Kanonas c-moll, Fuga G-dur 
C. Bohm. „Still wie die Nacht"
G. Puccini. Aria of Mimi „Donde lieta uscì"
G. Solima, „Viaggio in Italia", "Federico II"
P. Mascagni. “Ave Maria” iš operos „Kaimo garbė", „Nella Fantasia”

Koncertas nemokamas

________________________________________________________________

Organizatoriai Druskininkų savivaldybė ir Druskininkų kultūros centras
Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas
Finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Renginys bus filmuojamas, fotografuojamas, viešinamas

 

Renginys skirtas:  paaugliams , suaugusiems , senjorams