Muzikinė programa "Vasaros nakties" barkarolė" | Leipalingio dvaro festivalis

Leipalingio dvaro festivalis yra unikalus, Druskininkų savivaldybėje puoselėjantis ir aktualizuojantis kultūros paveldo objektą – vienintelį savivaldybėje esantį dvarą ir dvaro kultūrą. Festivalio užuomazgos atsirado restauruojant XIX a. Leipalingio dvaro priestatą ir išsivystė į senosios kultūros puoselėjimo renginių ciklą. 

Leipalingio miestelyje vyravusi dvaro kultūra siekia XVI a. Sapiegų viešpatavimą ir klesti iki pat XX a. pradžios. Trečiajame Leipalingio dvaro festivalyje XVI–XVIII a. vyravusią kultūrą bus siekiama atskleisti per muziką, teatro elementus, koklių istoriją ir siuvinėjimą.

Rugpjūčio 15d. 19.00 val. festivalį atidarys muzikinė programa “Vasaros nakties barkarolė” Leipalingio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Barcarola gimė nuostabiame Italijos mieste, pastatytame ant daugybė salų, kuriame beveik nėra gatvių. Vietoj jų Venecijos miestą kerta kanalai. Namų durys atsiveria tiesiai į kanalus, prie laiptų pririštos ilgos juodos valtys – gondolos. Tokiose valtyse tyliai slenkant nesibaigiančiais kanalų kaspinais ir gimė barkarolės – valtininkų/ gondolininkų dainos. Šios dainos yra švelnios ir melodingos, joms būdingas siūbavimas savitu ritmu, tarsi nuo vienos bangos į kitą. Šios dainos neįprastos, kaip ir juos atliekantys valtininkai.

Muzikinę programą atliks Panevėžio muzikinio teatro styginis kvartetas: Asta Striogaitė-Puodžiūnienė (pirmas smuikas), Diana Labudienė (antras smuikas), Lina Viningienė (altas), Rokas Vizbaras (violončelė) ir solistė – Laima Česlauskaitė (sopranas).
________________________________________________

Festivalį organizuoja Druskininkų kultūros centras Leipalingio laisvalaikio salė, Leipalingio miestelio bendruomenė ir Leipalingio seniūnija.

Koncerto partneris Leipalingio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Renginys skirtas:  vaikams , paaugliams , suaugusiems , senjorams
Renginys vyko:
2022 rugpjūčio 15
Trukmė 1 val. 30 min.
Dalintis su draugais