Lidija Danilčuk „RIČARDAS PO RIČARDO“, monospektaklis pagal Williamo Shakespeareʼo dramą „Ričardas III“ (Ukraina)

Lidija Danilčuk „RIČARDAS PO RIČARDO“, monospektaklis pagal Williamo Shakespeareʼo dramą „Ričardas III“ („Театр у кошику“, Lvivas, Ukraina), ukrainiečių kalba
 

Šis monospektaklis (režisierė Irina Volicka, premjera 2007 m.), sukurtas pagal Williamo Shakespeareʼo istorinę dramą „Ričardas III“, prasideda tada, kai Shakespeare’o drama baigiasi.  Gal tai karaliaus-tirono paskutinė naktis prieš jo paskutinį mūšį? O gal jis bus nubaustas? Spektaklio kūrėjos susikoncentruoja į originaliosios tragedijos kertines frazes ir į Ričardą III kaip monodramos herojų, siužetą palikdamos nuošalyje.

„Yra dalykų, apie kuriuos norisi kalbėti pašnibždomis, yra dalykų, apie kuriuos turi šaukti. Vienu metu nemačiau modernesnės pjesės už Shakespeareʼo „Ričardą III“. Tik mūsų Ričardo istorija prasideda Shakespeareʼo Ričardo istorijos pabaigoje. Žiūrovui suteikiama laisvė pačiam nuspręsti, kur ir kada vyksta veiksmas: ar tai paskutinė naktis prieš mirtį, o gal jau kažkur ten, kur gaunama amžina bausmė už nusikaltimus ir amžina pražūtis už absurdiškas žudynes. Galbūt galima išprotėti net pomirtiniame gyvenime. Tai savotiškas įspėjimas žudikams, politikams ir pernelyg užkietėjusiems materialistams. Išlaikydamos pagrindines „Ričardo III“ idėjas, dirbome ne su siužetu, o su Shakespeareʼo kūrybos metasiužetu. Todėl visai nesvarbu, kas įkūnija pagrindinio veikėjo temą – vyras ar moteris. Ričardo III ar Hamleto problema liečia visus, nepriklausomai nuo lyties.“ (Režisierė Irina Volicka)

„Teatras krepšyje“ įkurtas1997 m. Lvive, nuo 2004 m. grupė, kurią sudaro tik dvi moterys – meno vadovė, režisierė, teatrologė Irina Volicka ir aktorė Lidija Danilčuk – dirba Kijeve, Nacionaliniame Lesio Kurbaso teatro centre. Per savo gyvavimo laiką teatras sukūrė daugiau nei 10 spektaklių, kurie sėkmingai rodomi tiek Ukrainoje, tiek užsienyje, o „Ričardas po Ričardo“ įvertintas tarptautinių festivalių prizais.

Organizatorius:

Visagino atspindys, VŠĮ

Festivalio g. 15-31, Visaginas, Lietuva

Įmonės kodas 300622973

El. paštas: marija.tanana@gmail.com

Telefono nr.: +37068480543

Interneto puslapis: www.atspindysfest.lt