Mateusz Nowak „IŠ PRIEKIO IR IŠ NUGAROS“ (Lenkija), monospektaklis lenkų kalba

Tai monospektaklis, įkvėptas Karolio Zbyszewski'o daktaro disertacijos „Niemcewiczius iš priekio ir iš nugaros“ („Niemcewicz od przodu i tyłu“, 1939), – istorija apie paskutinį Lenkijos karalių Stanislovą Poniatovskį, papasakota skirtingų asmenų, pradedant nuo karaliaus dvariškių ir baigiant Rusijos imperatore Jekaterina II.  Tai pasakojimas, kurio aktualumas atsiskleidžia šių dienų realijose.

Monodrama susitelkia į XVIII amžiaus Lenkiją kaip tik prieš šalies žlugimą. Romane, parašytame pagal daktaro disertaciją, Karolis Zbyszewskis išjuokia priešingų stovyklų politikus, dvasininkiją, kariuomenę, neaplenkdamas karaliaus ir paties pirmosios lenkų politinės komedijos „Deputato grįžimas“ („Powrót posła“, pastatytos 1791) autoriaus Juliano Ursyno Niemcewicziaus. Zbyszewskis šaiposi iš besaikio gėrimo, tingumo, neapdairumo, tuščių lozungų ir gestų pomėgio, netikro religingumo, politinių klaidų ir kitų ydų, ryškindamas visos visuomenės atsakomybę už Lenkijos padalijimus. Ši Zbyszewskio romano sceninė adaptacija pateikia autoriaus aprašyto makabriško bepročių pasaulio, valdomo pagrindinio personažo – karaliaus, panoramą.

Aktorius Mateusz Nowak už šį vaidmenį pelnė „Geriausio jaunojo artisto“ apdovanojimą tarptautiniame teatro festivalyje „Saint Muse“ Mongolijoje, prizą už geriausią vyro vaidmenį tarptautiniame monodramos festivalyje „Albamono“ Albanijoje, specialųjį prizą tarptautiniame monodramos festivalyje „Thespis“ Vokietijoje.

Adaptacija – Stanisław Miedziewski ir Mateusz Nowak
Režisierius – Stanisław Miedziewski

Organizatorius:

Visagino atspindys, VŠĮ

Festivalio g. 15-31, Visaginas, Lietuva

Įmonės kodas 300622973

El. paštas: marija.tanana@gmail.com

Telefono nr.: +37068480543

Interneto puslapis: www.atspindysfest.lt