Franz Kafka „BADO MEISTRAS“ („Meno fortas“, rež. Eimuntas Nekrošius)

„Bado meistras“ – vienas iš paskutiniųjų Franzo Kafkos apsakymų, apibendrinantis visą rašytojo kūrybą, etines ir estetines nuostatas, požiūrį į gyvenimą. Tai pasakojimas apie Menininką, gebantį badauti neįtikėtinai ilgai ir sutraukiantį minias susižavėjusių žiūrovų. Deja, laikai ir publikos pomėgiai keičiasi, ir nepralenkiamas Bado Meistras, kad ir pasiekęs savo meno viršūnę, miršta vienišas, visų užmirštas cirko užkulisiuose. Kaip ir visi žymiausio XX amžiaus austrų rašytojo kūriniai, „Bado meistras“ yra labai asmeniškas, subjektyvus pasakojimas atskleidžiantis paties menininko paslaptingiausias pasąmonės gelmes.

Eimunto Nekrošiaus spektaklis – režisieriaus ir aktorių improvizacijų Kafkos apsakymo tema rezultatas. Režisierius itin reiklus savo darbui, kaip ir pats Kafka, sugebantis surasti, nepraleisti nė vienos prasmingos minties, frazės, žodžio, įtaigiai, atvirai, teatrinėmis priemonėmis panardina aktorius į pačią istorijos esmę ir leidžia žiūrovui net ne suprasti, bet visa siela pajusti, ką išgyvena kūrėjas savo šlovės valandomis, kaip jis kovoja už savo idėją su jo nesuprantančiais žiūrovais ir jo kūryba manipuliuojančiu impresarijumi. Kaip ir apsakyme, Nekrošiaus spektaklyje nemaža autoironijos, subtilaus, intelektualaus humoro, sukeliančio šypseną kiekvienam.

Pagrindinį Bado Meistro vaidmenį kuria Viktorija Kuodytė, vaidinanti Nekrošiaus spektakliuose nuo 1994 metų (Laura – „Mažosios tragedijos“, Irina – „Trys Seserys“, Ofelija – „Hamletas“ ir kt.). Jai talkina ir šmaikščiai menininko aplinkos personažus kuria Vaidas Vilius, Vygandas Vadeiša ir Genadijus Virkovskis.

Norint įsigyti daugiau nei 15 bilietų, prašome kreiptis info@kakava.lt
Durys atidaromos: 18:00 val.
Renginio trukmė: 1,5 val.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 5 metų amžiaus (imtinai)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: 30% nuolaida bilietams iki liepos 31 d.
Kita: spektaklis vyks lietuvių kalba su subtitrais rusų kalba

Organizatorius:
Visagino atspindys, VŠĮ
Festivalio g. 15-31, Visaginas, Lietuva
Įmonės kodas 300622973
El. paštas: marija.tanana@gmail.com
Telefono nr.: +37068480543
Interneto puslapis: www.atspindysfest.lt