Jelena Bogdanovič „KAD IR KUR NUPLAUKTUME“, monospektaklis pagal Nadeždos Tefi prisiminimus (Izraelis–Ukraina–Lietuva)

Koks žmogus buvo garsi rusų rašytoja, vadinama juoko karaliene, Nadežda Tefi (Надежда Тэффи)? Iš kur kokių gelmių veržėsi jos liūdno juoko ir nuostabios dvasios tvirtybės šaltiniai? 1918 metai, paskutinė rašytojos kelionė po šalį. Šmėkščioja traukiniai, stotys, miestai, susitikimai su pačiais įvairiausiais žmonėmis – juokingi ir tragiški. Rašytoja po revoliucijos priversta bėgti nuo kruvino režimo, teroro ir neteisybės Rusijoje. Spektaklyje siekiama suprasti Tefi asmenybės esmę, įžvelgti „tų prakeiktų dienų“ paraleles su šiandiene beprotiška realybe.

Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Jelena Bogdanovič – tarptautinių teatro festivalių laureatė, prieš keletą metų sukūrusi monospektaklį „Josifas, Marina ir Ana“ apie Josifą Brodskį, Mariną Cvetajevą ir Aną Achmatovą.

Jelena Bogdanovič: „Spektaklis „Kad ir kur nuplauktume“ su dideliu pasisekimu parodytas Izraelyje – Tel-Avive, Jeruzalėje, Haifoje, Kfar Saboje... Izraelio publika buvo įvairialypė, daugumą sudarė XX a. paskutinio dešimtmečio emigrantai iš Rusijos, dar turintys iliuzijų dėl savo tėvynės didžiavalstybiškumo, ir aš spektaklio metu mačiau, kaip kelis kartus keitėsi jų požiūris į mane. Pavyzdžiui, skaitydama Maksimiljano Vološino eilėraštį „Su Rusija baigta...“, maniau, kad jau visam laikui prarasiu keletą jautrių akių. Dėl to buvo dukart maloniau pamatyti santūrų dėkingumą tarp atėjusių asmeniškai padėkoti už spektaklį.“

Režisierius – Aleksandras Michailovas
Dailininkė – Marija Michailova

Norint įsigyti daugiau nei 15 bilietų, prašome kreiptis info@kakava.lt

Durys atidaromos: 20:00 val.
Renginio trukmė: 55 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 5 metų amžiaus (imtinai)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: 30% nuolaida bilietams iki liepos 31 d.
Kita: spektaklis vyks rusų kalba

Organizatorius:
Visagino atspindys, VŠĮ
Festivalio g. 15-31, Visaginas, Lietuva
Įmonės kodas 300622973
El. paštas: marija.tanana@gmail.com
Telefono nr.: +37068480543
Interneto puslapis: www.atspindysfest.lt