Druskininkuose vykusių tapybos plenerų retrospektyvinė darbų paroda „Susitikime vėl“ III dalis

Tai yra jau III-oji žymiausių 2003-2009 metais Druskininkuose vykusių tapybos plenerų retrospektyvinė darbų parodos „SUSITIKIME VĖL“ dalis. Joje eksponuojami Silvijos Drebickaitės, Lino Lianzbergio, Vytauto Poškos, Raimondo Savicko, Jolantos Snežko ir Aleksandro Vozbino tapybos darbai.

2020 ir 2021 m. Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“ pristatytos dvi pirmosios 2003-2009 metais Druskininkuose vykusių tapybos plenerų kolekcijos dalys, kurių autoriai: Bronius Gražys, Danutė Gražienė, Svajūnas Armonas, Gražina Janina Vitartaistė, Arvydas Pakalka, Vilmantas Marcinkevičius, Vytautas Tomaševičius, Arvydas Bagdžius, Aleksandras Vozbinas, Andrius Mosiejus.

 

Ši paveikslų kolekcija buvo pradėta kaupti kartu su „Reginos“ tapybos plenerų startu... Dailininkų plenerai sparčiai modernėjančiame Druskininkų kurorte pradėjo vykti nuo 2003 metų – naujai atsidariusiame jaukiame „Reginos“ viešbutyje jo savininko Rimvydo Aniulio iniciatyva. Savita Druskininkų medinė architektūra, nuostabi kurorto gamta įkvėpė ir į „Reginos“ plenerus suvažiavusius tapytojus. 2003 m. rudenį prasidėję „Reginos“ plenerai tęsėsi iki 2009 metų... Septyneri Druskininkų rudenys ir jų impresijos nugulė tapybos darbuose.  

Pleneruose dalyvavo arti 30 žinomų dailininkų. Į plenerus išskirtinai buvo kviečiami dailininkai tik iš Lietuvos, nes buvo kaupiama Lietuvos tapybos kolekcija.

Plenerų Druskininkuose rėmėjui Rimvydui Aniuliui gimė dar viena idėja – ne tik išleisti Druskininkuose vykusių plenerų meno albumą, kuriame būtų atspindėta žinomiausių Lietuvos tapytojų Druskininkuose tapytų kūrinių kolekcija, bet ir eksponuoti ją Druskininkų parodų salėse. Ketvirtąją kolekcijos dalį numatoma eksponuoti 2023 metais „Menų kalvėje“, Druskininkuose.

Paroda veiks rugsėjo 3-30 dienomis. Susitikimas su autoriais ir parodos rengėjais vyks rugsėjo 24 d. 15 val. Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“ (M. K. Čiurlionio g. 27)

Iliustracijoje Vytauto Poškos „Sapnas“, 2008

 

 

Renginys skirtas:  vaikams , paaugliams , suaugusiems , senjorams