APPIAS ALBINA. GRAFIKOS PARODA „LAIKAS“

APIE PARODĄ

„LAIKAS“ - tai grafikos darbų serija, vaizduojanti suskaidytus zoomorfinius objektus, reflektuojanti „sustabdytą laiką“ mūsų dienomis. Pasaulinės pandemijos sustabdytas laikas. Nieko neliko stabilaus, keičiasi visuomenės, individualumo ir tikrovės samprata - pasaulis iš visų jėgų stengiasi
nesugriūti.

APPIAS ALBINA yra vilnietė menininkė, gimusi 1984 m., šiuo metu gyvenanti Ispanijoje. Tikrasis vardas Jevgenija Jones. Vilniaus dailės akademijoje įgijusi menų magistro laipsnį, dirbo grafikos dizainere, iliustratore, juvelyre, bendradarbiavo audiovizualiniuose projektuose ir šalia to sukūrė savo grafikos techniką. Ši eklektiška aplinka suteikė jai unikalų požiūrį, per kurį ji žvelgia į savo meną, ir toliau įkvepia jos polinkį į tyrinėjimą ir eksperimentavimą.

ANGLIES MONOTIPIJA

Appias yra žinoma dėl savo išskirtinės anglies monotipijos technikos (grafika), kurios pagrindas yra vaizdo perkėlimas anglies kopijavimo popieriaus ir karščio pagalba. Naudodama anglinį popierių ir lygintuvo karštį, ji ant popieriaus perkelia smulkiausias žmogaus ir gamtos sukurtas detales ir tekstūras, grupuodama jas į aiškiai apibrėžtas formas. Appias kuria detalius figūrinius vaizdus, o pagrindinis jos meno objektas yra gyvūnai arba zoomorfinės /antropomorfinės būtybės. Ji siekia užfiksuoti savo kuriamo objekto kūnišką išraišką ir prigimtį. Svarbi jos stiliaus dalis yra vizualinė objekto, iš kurio jis pagamintas, faktūra. Ji renkasi neįprastus raštus, kurie suteikia ypatingo skambesio ir dinamiškumo jos sukurtiems siluetams.

Appias dirba keliose skirtingose srityse ir, be vienkartinių eksperimentų, ji nuolat bendradarbiauja keliose meno projektuose. Jos darbus galima pamatyti personalinėse ir grupinėse parodose įvairiose šalyse.

Parodos pristatymas vyks spalio 7 d. 17:00 val. Amatų centre „Menų kalvė“ (M. K. Čiurlionio g. 27, Druskininkai)

Projektą finansuoja:
Lietuvos Kultūros Taryba

Renginys skirtas:  Дети , Подростки , bзрослые люди , Пожилые люди
Продолжительность 25 д.
Поделиться