DRUSKOMANIJA

Muzikinių eksperimentų gerbėjai kviečiami leistis į netradicinę kelionę per garsą, miestą ir kartas. Gegužės 16–18 dienomis Druskininkuose vyks nemokamas festivalis „Druskomanija". Tai – vienas ilgaamžiškiausių ir drąsiausių festivalių Lietuvoje, kuris gyvuoja nuo pat 1985–ųjų. Pirmą kartą Lietuvoje bus galima išgirsti ryškiausius ir žymiausius Berlyno eksperimentinės muzikos menininkus, tokius kaip Ignaz Schick, Werner Durand, Anna Clementi, Luciano Chessa ir Ugnė Uma. Jų pasirodymuose – improvizacijos, unikalūs instrumentai, netikėti akustiniai atradimai.

Festivalio programa sklis po įvairiausias Druskininkų vietas: nuo mineralinio vandens šaltinių iki Ratnyčios upelio pakrančių. Tai leis pažinti miestą dėmesingiau ir lėčiau – per garsą, per buvimą, per patyrimą.

 

P R O G R A M A

𝟬𝟱.𝟭𝟲 (𝗽𝗲𝗻𝗸𝘁𝗮𝗱𝗶𝗲𝗻𝗶𝘀):

19:30 Ugnė Uma (LT/DE)
𝘔𝘪𝘯𝘦𝘳𝘢𝘭𝘪𝘯𝘪𝘰 𝘷𝘢𝘯𝘥𝘦𝘯𝘴 𝘣𝘪𝘶𝘷𝘦𝘵𝘦̇, 𝘌𝘨𝘭𝘦̇𝘴 𝘨. 1

Ugnės Umos muzika transformuojasi į, jos pačios žodžiais, „modern classical ir „didmiesčio folkloro giesmę““. Tikėkitės pasinėrimo į išderinto pianino garsų erdves, kur susipina sukarpytos house muzikos harmonijos, radijo įrašų fragmentai ir netikėtos, jautrios baladės.

21:00 Grupė „MOTINA"
𝘛𝘦𝘤𝘩 𝘚𝘱𝘢 𝘬𝘪𝘦𝘮𝘦𝘭𝘪𝘴, 𝘝. 𝘒𝘶𝘥𝘪𝘳𝘬𝘰𝘴 𝘨. 33

Ši grupė iš Vilniaus drąsiai maišo iš pažiūros nesuderinamus elementus: big beat ritmiką, punk agresiją, džiazo laisvę, glitch rap fragmentus ir industrinį triukšmą. Rezultatas – tirštas, daugiasluoksnis ir nenuspėjamas garsinis koliažas, balansuojantis ant chaoso ribos.
Jų gyvi pasirodymai tapo kone legendiniais dėl  intensyvumo ir nenuspėjamumo, o albumai, kaip debiutu tapęs „You Will Be Recorded“ ar naujausias „Eyes Get Used“, leidžia tik fragmentiškai prisiliesti prie tos gyvos energijos, kurią grupė išlaisvina koncertuodami.

23:59 Ričardas Kabelis
𝘋𝘳𝘶𝘴𝘬𝘪𝘯𝘪𝘯𝘬𝘶̨ 𝘚̌𝘷𝘤̌. 𝘔𝘦𝘳𝘨𝘦𝘭𝘦̇𝘴 𝘔𝘢𝘳𝘪𝘫𝘰𝘴 𝘚̌𝘬𝘢𝘱𝘭𝘪𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦̇𝘴 𝘣𝘢𝘻̌𝘯𝘺𝘤̌𝘪𝘢, 𝘝𝘪𝘭𝘯𝘪𝘢𝘶𝘴 𝘢𝘭. 1

2025-ieji – M. K. Čiurlionio metai. Festivalis šią sukaktį mini ypatingu kūriniu, pristatydamas kompozitorių, festivalio patriarchą Ričardą Kabelį bei jo kūrinį „Čiurlionio tyla“. Įkvėptas senųjų Druskininkų bažnyčios varpų, kurių klausėsi Čiurlionis, tylos ir atminties. Kūrinys kviečia įsiklausyti į tai, kas skambėjo, kas dingo, ir ką šiandien byloja ši tyla.
 

𝟬𝟱.𝟭𝟳 (𝘀̌𝗲𝘀̌𝘁𝗮𝗱𝗶𝗲𝗻𝗶𝘀)

12:00 SOLO PERKUSIJA: Dominykas Snarskis
𝘔𝘪𝘯𝘦𝘳𝘢𝘭𝘪𝘯𝘪𝘰 𝘷𝘢𝘯𝘥𝘦𝘯𝘴 𝘣𝘪𝘶𝘷𝘦𝘵𝘦̇, 𝘌𝘨𝘭𝘦̇𝘴 𝘨. 1

Dominykas – būgnininkas, laisvai naviguojantis tarp džiazo, improvizacinės ir akademinės muzikos. Koncerte bus atliekama šiuolaikinės muzikos kompozitorių kūrinių solo perkusijai prgorama:
🥁 Jürg Frey – „Glasfered I“
🥁 Pierluigi Billone – „Mani.Mono“
🥁 Ričardas Kabelis – „CCC“

14:00 Cymbalette Orchestra 
𝘝𝘪𝘭𝘯𝘪𝘢𝘶𝘴 𝘢𝘭. / 𝘝𝘪𝘦𝘴̌𝘰𝘴 𝘋𝘳𝘶𝘴𝘬𝘪𝘯𝘪𝘯𝘬𝘶̨ 𝘮𝘪𝘦𝘴𝘵𝘰 𝘦𝘳𝘥𝘷𝘦̇𝘴

Tai – garsinis performansas, urbanistinė intervencija, kurią atlieka dviratininkai! Įvairios perkusijos lėkštės virvėmis pritvirtinamos prie dviračių, kuriais atlikėjai naviguoja mieste. Gatvių paviršiai, tekstūros, mynimo greitis bei mušamųjų lėkščių tipas nulemia individualų atlikėjo kuriamą garsinį spektrą. Tai – nuolat stipriai dūzgiantis audinys; debesis, susikaupiantis tam tikrose sankryžose ir vėl išnykstantis iš stebėtojų akiračio.

Garsinio performanso autorius –  vokiečių kompozitorius, multiinstrumentalistas, tarpdisciplininio meno kūrėjas Ignaz Schick. Šis performansas  – tai meniniko rezidavimo Druskininkų meno rezidencijoje kūrybinis vaisius.

15:00 Ensemble of Futurist Noise Intoners (DE)
𝘔𝘪𝘯𝘦𝘳𝘢𝘭𝘪𝘯𝘪𝘰 𝘷𝘢𝘯𝘥𝘦𝘯𝘴 𝘣𝘪𝘶𝘷𝘦𝘵𝘦̇, 𝘌𝘨𝘭𝘦̇𝘴 𝘨. 1

Festivalis pristato išskirtinį garsinį avangardą – Ensemble of Futurist Noise Intoners (DE).
Šis ansamblis prikelia legendinius intonarumori – tai XX a. pradžios italų futuristų sukurtos intonuotos „triukšmų mašinos“. Instrumentai, skirti atrasti muziką industriniuose, mechaniniuose ir gamtos garsuose, įgyvendinant L. Russolo manifesto „The Art of Noise“ viziją. Tai – išskirtinė galimybė išgirsti, kaip skamba instrumentai, apie kuriuos žino tik nedaugelis.

Koncerte skambės šiuolaikinės muzikos kūriniai intonarumori  instrumentams. Kūrinių autoriai: Peter Ablinger, Elliott Sharp, Werner Durand, Luciano Chessa, Milan Guštar, Philip Corner.

Ensemble of Futurist Noise Intoners sudaro: Luciano Chessa (intonarumori, smuikas), Werner Durand (intonarumori, pučiamieji), Anna Clementi (intonarumori, balsas), Jan Kolář (intonarumori), Petr Studený (elektronika).

19:00 Asbtract Plunderphonics – Ignaz Schick (DE)
𝘔.𝘒.𝘊̌𝘪𝘶𝘳𝘭𝘪𝘰𝘯𝘪𝘰 𝘯𝘢𝘮𝘢𝘪-𝘮𝘶𝘻𝘪𝘦𝘫𝘶𝘴, 𝘔. 𝘒. 𝘊̌𝘪𝘶𝘳𝘭𝘪𝘰𝘯𝘪𝘰 𝘨. 35

Ignaz Schick – Berlyne gyvenantis vokiečių garso menininkas, kompozitorius, vizualiųjų menų kūrėjas, vienas iš eksperimentinio grojimo patefonais pionierių. Jo instrumentinis arsenalas itin platus – patefonai, objektai, gyvoji elektronika, altinis/baritoninis saksofonai, fleitos. 

Abstract Plunderphonics – tai solo patefonų pasirodymas. Pasitelkdamas unikalią įrašų kolekciją ir radikalias manipuliacijos technikas (išnaudojant perkusijos, greičio elementus, net patį patefono korpusą), Schick kurs estetiškai fizišką, daugiasluoksnį elektroakustinį triukšmą.

21:00 EIEDMA (LT/BE)
𝘝. 𝘒. 𝘑𝘰𝘯𝘺𝘯𝘰 𝘨𝘢𝘭𝘦𝘳𝘪𝘫𝘢, 𝘔. 𝘒. 𝘊̌𝘪𝘶𝘳𝘭𝘪𝘰𝘯𝘪𝘰 𝘨. 41

Eiedma – alternatyviosios grupės „Crucial Features“ vokalistės Medos Kaunaitės solo projektas. Jis, užsimezgęs pogrindžio scenoje, dabar žaidžia su pop muzikos elementais. Eiedma muzikoje jungiasi gitarų, sintezatorių, pučiamųjų instrumentų garsai ir nuolat besikeičiančios ritminės figūros. Įkvėpimo šaltinių spektras platus: nuo sunkesnės pogrindinės muzikos iki hyperpop žanro. Eiedmos sceninė persona – kreiva, laisva, ekscentriška, nebijanti apibrėžti savo garsinę erdvę.
 

𝟬𝟱.𝟭𝟴 𝘀𝗲𝗸𝗺𝗮𝗱𝗶𝗲𝗻𝗶𝘀 

14:00 Trio „Bottlenecks"
𝘋𝘳𝘶𝘴𝘬𝘪𝘯𝘪𝘯𝘬𝘶̨ 𝘚̌𝘷𝘤̌. 𝘔𝘦𝘳𝘨𝘦𝘭𝘦̇𝘴 𝘔𝘢𝘳𝘪𝘫𝘰𝘴 𝘚̌𝘬𝘢𝘱𝘭𝘪𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦̇𝘴 𝘣𝘢𝘻̌𝘯𝘺𝘤̌𝘪𝘢, 𝘝𝘪𝘭𝘯𝘪𝘢𝘶𝘴 𝘢𝘭. 1

Bottlenecks – tai vargonų, fleitos ir smuiko trio, drąsiai neriantis į šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos gelmes. Jų kūryba – nuolatinis tyrinėjimas, pinant eksperimentinę muziką, performansą ir tarpdisciplininio meno galimybes.

Šiame pasirodyme trio kvies įsiklausyti į lietuvių kilmės amerikiečių filosofo Alphonso Lingio (1933-2025) idėjas. Bottlenecks tyrinės kontrolės-paleidimo, intymumo-atitolimo, žmogiškumo-animališkumo ribas. Ansamblis kvies patirti garsą kaip juslišką ir egzistencinį reiškinį.
 

Bottlenecks sudaro: Diemantė Merkevičiūtė (smuikas, efektai), Vytautas Oškinis (fleita), Benas Jonušas (vargonai).

 

Renginys skirtas:  paaugliams , suaugusiems

Kiti šio renginio laikai

gegužės 17 21:00
Trukmė 1 val.
Atlikėjai
Dalintis su draugais